Білім саласы: Әлеуметтік орта, таным, шығармашылық, қатынас.
Бөлімдері: Қоршаған ортамен танысу, математика, ән - күй, тіл дамыту, жапсыру.
Тақырыбы: «Көңілді көктем»
Мақсаты: Балалардың ойлау қабілетін арттыру, берілген сұрақт арға шапшаң, әрі дұрыс жауап бере білуге, дүниетанымын кеңейтуге, жұмбақтар шешу, сандарды білуге баулу. Әдептілікке, сыйластыққа, өзгенің пікірін тыңдай білуге тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: суреттер, математикалық пішіндер, слайдтар.
Оқу іс – әрекетінің барысы:
Балаларды шеңбер бойына тұрғызып, келген қонақтармен амандасу.
Балалар бүгін сендерге қонаққа « Көктем» келеді. Алдымыздан кездескен кедергілерді жеңуге тура келеді. Олай болса балалар кім бізге табиғат туралы тақпақ айтып береді.
1 - бала Табиғатым тамаша,
Көз тоймайды қараса.
Табиғатты аялап,
Жүрейікші жараса.
2 - бала Сәлем саған Жер ана!
Сәлем саған Нұрлы күн!
Аман – есен болайық.
Бейбітшілік қалайық!
Балалар, қазір көктем мезгілі, күн жылынып, жылы жақтан құстар ұшып келді. Енді мына кішкене құс арқылы бір - бірімізге жылы тілектер айтайық. Шеңбер бойында ойыншық торғайды ұсынып бір - бірлеріне «жылы жүрекпен» өз тілектерін айтады. Құстың бізге берер тапсырмасы бар екен. Қане орындап көрелік.
Суретте қандай математикалық фигуралар бейнеленген? Балалар міне біз бір кедергіде ... Читать дальше »
|
Білім беру саласы: Қатынас
Оқу іс – әрекет түрі: Сауат ашу
Сабақтың тақырыбы: Қ дыбысы және әрпі
Сабақтың мақсаты: Қ дыбысы мен әрпін таныту, оқуға жаттықтыру,
сауатты жазуға машықтандыру. Ойын арқылы ойлау қабілетін дамыту,
сөздік қорын молайту, оқуға деген белсенділігін арттыру.
Көрнекіліктер: суреттер, кеспе әріптер, буындар, жаңа сөздер
жазылған таблица.
Сабақ түрі: аралас сабақ.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Балаларды орнынан тұрғазып амандасу.
Амансың ба алтын күн!
Амансың ба көк аспан!
Амансың ба достарым!
Амансыздар ма қонақтар!
Сабағымызды бастайық.
Жамандықты тастайық.
Жарайсыңдар балалар, көңіл күйіміз жақсы болса, көңілді отырып
сабағымызды бастайық.
Қазір қай жыл мезгілі ?
Күз.
Күз мезгілінде қандай өзгерістер болады ?
Балалар жауабы.
Күз мезгілінде не ... Читать дальше »
|
К дыбысы мен әрпі
Категориясы:Бала бақша
Ақтөбе облысы,Әйтеке би ауданы,Әйке ауылы
Әйке орта мектебі
Мектепалды даярлық топ тәрбиешісіМолдашева Мағура Нұрланқызы
Білім саласы: Қатынас.
Бөлімі: Сауат ашу және жазу
Тақырыбы: К дыбысы және әрпі.
Мақсаты: 1. К дыбысы мен әрпімен таныстыру.Сөз ішінде басқа дыбыстан ажыратып,оны дұрыс дыбыстату. К дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасауға,сөзді буынға дұрыс бөлуге үйрету.
2. Балалардың сөздік қорына мән бере отырып, ойлау қабілетін,қиялын дамыту.
3.Ауызекі сөйлеу мәдениетін қалыптастыра отырып, баспа әріп жазу жолдарын үйрете отырып,таза, сауатты жазуға тәрбиелеу.
Қажетті құралдар: к дыбысының баспа түрі,текшелер,кеспе әріптер.
Оқу іс-әрекетінің барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.
1)Балалар шаттық шеңберіне тұрады.
Кел, балалар,күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Қабақ түйген не керек!
&nb ... Читать дальше »
|
№116 орта мектеп
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің тақырыбы:
Үй құстары
Мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі:
Қалжанова Ұлия
Білім беру саласы: «Қатынас»
Бөлімі: Тіл дамыту
Тақырыбы: Үй құстары
Мақсаты: Үй құстары туралы түсінік беру.
Әрекет кезеңдері Тәрбиешінің іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық қозғаушы
Іздену-ұйымдастырушы
Рефлексивті коорекциялаушы
Балалар,бүгін бізге көп қонақ келді. Қонақтармен амандасып алайық.
М.Әлімбаевтың «Шөжелерім» әнін тыңдау.
Жыл мезгілі, қыс айлары, апта күндері туралы әңгімелеу.
Құстар және олардың пайдасы туралы әңгімелеу. Құстар- жан-жануарлардың ең көп және маңызды тобы. Олар мекен ету орнына қарай үй және дала құстары болып бөлінеді. Үй құстарына ... Читать дальше »
|
Қалжанова Ұлия
Даярлық тобы тәрбиешісі
Қызылорда облысы
Жалағаш ауданы
Ақсу ауылы,
№116 орта мектеп
Білім беру саласы: «Қатынас»
Оқу іс-әрекетінің түрі:Көркем әдебиет
Тақырыбы: Т.Тайбазарұлы «Қайтпай қалған қарлығаш» әңгімесін оқу.
Мақсаты: Білімділік : Әңгіме мазмұнын меңгере отырып,оны айта ... Читать дальше »
|
Білім саласы: Таным
Танымдық оқу іс-әрекеті: Математика
Тақырыбы: қайталау
Мақсаты: Өткен тақырыптар туралы білімдерін жетілдіру. Ұлттық ойындарды ұмытпай ойнауға тәрбиелеу. Есте сақтау қабілетін, зейінін, жылдамдығын дамыту.
Көрнекілігі: 5 ке дейінгі сандар, геометриялық пішіндер, түстер (қызыл, көк, сары, ақ, жасыл, қара, қоңыр) сүйектің суреттері
Әдісі: Сұрақ-жауап, ойын, ой қозғау ... Читать дальше »
|
Тақырыбы: «Қайдан келдің бауырсақ?»
Мақсаты:
Білімділік: Нан туралы түсінік беру, дән тұқымымен таныстыру, бидайдан нан жасалатынын айта отырып, дастарханға жеткенге дейінгі істелетін еңбек мазмұнымен, қолданылатын техникалардың аттарымен таныстыру. Диханшылардың еңбегімен таныстыру. Үлкендердің еңбегін бағалай білуге тәрбиелеу.
Дамытушылық: Балалардың ақыл-ой белсенділігін арттыру. Өлең, мақал-мәтелдер арқылы тіл байлығын дамыту, жетілдіру.
Тәрбиелік: Берілген тапсырманы орындауға, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдер: қызығушылығын ояту, ассоциация, мағнаны тану, рефлексия.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру бөлімі. Класс үш топқа бөлініп отырады.
Психологиялық сәт:
Тренинг. «Жүрек жылуы тренингі» оқушылар дөңгелене тұрып, бір-біріне жүрек ұсына отырып тілектерін білдіреді.
Үй тапсырмасын сұрау, бекіту.
Көктем мезгілінің қандай белгілері бар?
Слайд. Топтастыру. «Көктем»
Жаңа сабақ.
Тақырыбы: Ө.Тұрманжановтың өлеңі.
«Қайдан келдің бауырсақ?»
Оқушыларды топқа бөліп аламын. Ол үшін суреттер таратамын, бірдей сурет алған оқушылар болып топқа бөлінеді. Үш топқа ат қоямын.
1 топ – бауырсақ тобы,
2 топ – тоқаш тобы.
3 топ – торт тобы.
Топтың атына ассоциация жасау, қалай жас ... Читать дальше »
|
Білім беру саласы: «Қатынас», «Шығармашылық»
Бөлімі: Жапсыру
Тақырыбы: «Оюлар әлемінде»
Мақсаты: Балаларды халық мәдениетіне үйрету, қазақ халқының ою - өрнектері мен халықтың әдет - ғұрыптарын тереңірек ашу және дамыту, балалардың бойына сіңіру.
Балаларға өз бетімен ою қиюға баулу, ойлау қабілеттерін арттыру. Ою - өрнектерді дұрыс таңдап, ою - өрнек элементтерінің атауын бекіту, мақал – мәтелдер арқылы баланың бойына сіңіру, ұлттық тәрбие беру.
Сөздік жұмыс: Ою - өрнек: қошқармүйіз, сынықмүйіз.
Билингвалдық компонент: Ою – узор, өрнек – орнаменты. ... Читать дальше »
|
Дүниетану 4ә.
Тақырыбы: Ғарышқа ұшу, ғарышты игеру.
Мақсаты: а) ғарыш, ғарышты игеру деген ұғымдармен таныстыру.
ә) тұңғыш ғарышкер, қазақ ғарышкерлерімен таныстыру, оқушы бойындағы қызығушылықты арттыру. б) оқушылардың ғарыштық әлемге қызығушылығын ояту.
Көрнекілік: физикалық карта, Ю.Гагарин, Т.Әубәкіров, Т.Мұсабаев суреттері.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап.
Барысы: І. Ұйымдастыру.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
а) Үй тапсырмасын «Күн жарық пен жылу көзі» сұрау.
ә) Сұрақтарға жауап алу.
1. Күн дегеніміз не?
2. Ғарыштық денелерге не жатады?
3. Күннің жердегі тіршілік үшін маңызы қандай?
4. Адамдар күн қуатын қалай пайдаланады?
5. Бақбақты неге «күн гүлі» деп атайды?
б) Жаңа сабақ: «Ғарышқа ұшу. Ғарышты игеру» түсіндіру.
Ғарыш адамның қызығушылығын ерте оятты. Жердің жасанды серігі алғаш рет 1957 жылы 4 қазанда ұшырылды. 1961 жылы 12 сәуірде тұңғыш ғарышкер Юрий Алексеевич Гагарин ғарыш кемесімен жерді айналып шықты. Ол ғарыштан жерді 108 минут бақылады. 1991 жылы қазақстанның тұңғыш ғарышкері Тоқтар Әубәкіров ғарышқа ұшты. Одан соң Талғат Мұсабаев 1993 жылы ұшты.
в) Ғарыш туралы тақпақтар.
1оқушы
Мөлд ... Читать дальше »
|
Білім беру саласы: «Таным»
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекет түрі: Математика.
Сабақтың тақырыбы: Есеп құрастыр, оны шығар.
Сабақтың мақсаты:
Суретті пайдаланып есеп құрастыру.оның нәтижесін табудағы ең басты мақсат-баланың тілін дамыту, грамматикалық дұрыс байланыстырып сөәлеуге тәрбиелеу, көзмен көргенін есінде ұстап, тіл, сөз арқылы ойын айтып, ақыл –ойын дамытып, шығармашылық еңбек етуге тәрбиелеу.
Көрнекілік: 0-ден 10-ға дейтін кеспе әріптер. «Мақта қыз бен мысық» ертегісінің суреттері. ... Читать дальше »
|
« 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 44 45 »
|