Приветствую Вас Гость • Регистрация • Вход • RSS
Пятница, 1.12.2023
Главная » 2014 » Июнь » 18 » Апам пісірген бауырсақтар
15:51
Апам пісірген бауырсақтар
загрузка...

Тәрбиеші:  Гульзат Бекмухамбтовна Баянбаева, Көктөбе ауылы, «Балдаурен» балабақшасы

Сабақтың тақырыбы: "Апам пісірген бауырсақтар"

Топ: 2-кіші топ

Сабақтың мақсаты: Балаларға ұннан жасалатын тағамдар жайында қарапайым түсінініктер беру. Мүсіндеу, іскерлік дағдыларын қалыптастыру.

Көрнекіліктер: Тақырыпқа байланысты суреттер.

Құрал-жабдықтар: Ермексаз, тақтайша.

Әдіс-тәсіл: Түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап.

Технология: «Тәй-тәй» технологиясы

Сөздік жұмыс: Дөңгеленген.

Ұйымдастыру кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Баланың іс-әрекеті

Қызығушылығы 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шаттық шеңбері:

 

 

 

 

 

 

Ғажайып сәт:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Архат:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактикалық ойын:

 

 

 

Сергіту сәті:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды:

-Балалар, біздің сабағымызға қонақтар келіпті қане, бәріміз қонақтармен амандасайық.

 

 

-Балалар, таңертен тұрғанда алдымен біз нені көреміз?

 

-Иә, балалар, күн бізге не береді?

-Олай болса бір-бірімізге алақанмен жылуымызды жеткізейік.

 

Күніміз жарқын болсын!

Асманымыз ашық болсын!

Күніміз сәтті болсын!

Деніміз сау болсын!

 

-Жарайсыңдар, балалар.

 

Осы кезде есік қағып, қонаққа әже келеді.

-Мен бауырсақ пісірейін деп едім, маған көмек көрсетесіңдер ме?

 

-Тәрбиеші: Әже, балалар бауырсақтың қайдан келетінін білгісі келеді.

-Әже: Бауырсақ ұннан жасалады. Балалар, ұннан көптеген нан тағамдары жасалады. Олар:нан, бауырсақ, құймақ, кеспе, шелпек, таба нан т.б.

 

-Тәрбиеші: балалар нан туралы тақпақ біледі.

 

 

-Жарайсың, Архат!

 

-Балалар, біз ендеше еңбектеніп, осы дәмді бауырсақты өзіміз ермексазбен мүсіндеп берсек қалай болады?

Тәсілдері: ермексазды үзіп алып, алақанға салып домалақтаймыз. Дайын бауырсақты әжеге сыйлаймыз (Әже рахметін айтып шығып кетеді).

 

"Нан қайдан келеді?"

Мақсаты: нанның келу жолдарын сурет бойынша айту және ретімен орналастыру.

 

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай ағаштар,

Үлкен болып өседі.

 

-Балалар, "Бауырсақ" ертегісін білеміз ғой?

-Бауырсақты кім пісірді?

-Бауырсақ домалап келеді, домалап келеді. Ең бірінші неге кезедеседі?

-Домалап келе жатып, тағы қандай аңға кездеседі?

-Сонан соң неге кезедеседі?

-Одан құтылып келе жатып, тағы қандай аңға кездеседі?

-Ал түлкі не істейді?

-Балалар, біз түлкіге бауырсақты жегізбейік, онымен дос болайық.

-Балалар, бүгін бізге қонаққа кім келді?

-Әжеге не мұсіндеп бердік?

-Сабақ сендерге ұнады ма?

 

-Жарайсыңдар, балалар. Сендердің бүгінгі істеген жұмыстарыңа қуанышпен рахмет деп айтқым келеді.

-Сау болыңдар балалар!

-Балалар шеңбер бойымен тұрып қонақтармен амандасады

Сә-ле-мет-сіз-дер-ме?

-аспанды, күнді, күннің нұрын

 

-нұрын, шуағын, жылуын

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-иә

 

 

 

 

 

 

 

Нан қоқымын шашпаңдар,

Жерде жатса баспаңдар.

Теріп алып қастерлеп,

Торғайларға тастаңдар.

-иә, жасап берейік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-иә

-әже пісірді

 

-қоянға

-аюға

-қасқырға

 

-түлкіге

 

-бауырсақты жеп қояды

 

-әже

 

-бауырсақ

-иә, ұнады

 

 

 

-сау болыңыз!

Күтілетін нәтиже:

Білуі тиіс: Нанның келу жолдарын білу.

Түсінігі: Мүсіндеудің әдіс-тәсілін түсінеді, қастерлеу, еңбекті бағалау.

Рахмет ретінде астында тұрған жарнамалардың біреуін басуды сұраймын!

Категория: балабақшадағы ашық сабақтар | Просмотров: 5261 | Добавил: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]