Күні:
Пәні:Көркем әдебиет
Тақырыбы: Көкөністер мен жемістер
Мақсаты: 1. «Көкөністер мен жемістер» туралы өлеңдерді тыңдап,балалар жемістер мен көкөністердің пайдасы,оның құрамындағы дәрумендер туралы түсініктері кеңейеді.
2.Табиғат байлығы,оның алуан түрлігі,балалардың табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін қалыптастыру,ақыл-ойын ,есте сақтау қабілетін дамыту.
3.Табиғатты қорғауға,бақша өсімдіктерін баптап күтуге тәрбиелеу
Көрнекілігі:Көкөністер мен жемістердің суреттері.
Әдіс-тәсілі:Сөздік,әңгіме
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Меңгерілетін сөздер:Қияр,қызанақ,орамжапырақ,асқабақ қызылша,сәбіз,бүлдірген,құлпынай,жүзім.
Сабақ барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
Балаларды түгендеп,құрал-жабдықтарын алғызып,сабаққа назарын аудару.
IV Мақсат қою
Балалар бүгігінгі сабақта жемістер мен көкөністер жайлы өтеміз.
V Жаңа сабақ
Психологиялық сәт
Жаңбыр көп жауады,
Шолып едім бақшаны,
Көкөніс біткен көңілді.
Жасыл,сары,қызыл,көк
Сан алуан көкөніс
Жұмбақ: Жер астында жер қазық. (Сәбіз)
Аспай піскен,
Қайнамай түскен (Жеміс)
Бақшада өседі көп өнімдерін береді (Көкөніс)
Қ.К... Читать дальше »
|
Күні:
Пәні:Көркем әдебиет
Тақырыбы: Құстарды мен қорғаймын.Саябақ өлеңдері.
Мақсаты: 1.Туған табиғатқа деген балалардың түсініктерін кеңейту.
2.Табиғат байлығы,оның алуан түрлігі,балалардың табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін қалыптастыру,ақыл-ойын ,есте сақтау қабілетін дамыту.
3.Табиғатты қорғауға,өсімдіктер мен құстарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу
Көрнекілігі: «Қазақстан табиғаты» деген тақырыпты суреттер.
Әдіс-тәсілі:Сөздік,әңгіме
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Меңгерілетін сөздер:биік таулар,көркем келбеті,бұлақ сыңғыры,сыбдыр жел,тымырсық дала,көк шалғын.
Сабақ барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
Балаларды түгендеп,құрал-жабдықтарын алғызып,сабаққа назарын аудару.
IV Мақсат қою
Балалар бүгігінгі сабақта табиғаттың бір бөлігі құстар жайлы өтеміз.
V Жаңа сабақ
Психологиялық сәт
Жаңбыр көп жауады,
Тамшылар тамады:тырс-тырс,
Терезе қағады,
Жылғалар ағады:тырс-тырс.
Жаңартып ауаны,
Жаңбыр көп жауады:тырс-тырс.
-Балалар,табиғат бізге қандай сый берді?
-«Табиғатты аялау керек» дейміз ол үшін не істеу керек?
-Қоқыстарды төкпеу керек.
-Ағаш бұтақтары,гүлдерді,,шөптерді жұлмай,оларды күту керек.
Құстарға қа... Читать дальше »
|
Күні:
Пәні:Көркем әдебиет
Тақырыбы: Күздің белгілері
Мақсаты: 1.Күз мезгілі туралы алған түсініктерін кеңейту.Балаларды күздің сыйымен таныстыру.
2.Сана-сезімін,ақыл-ойын ,есте сақтау қабілетін дамыту.
3.Табиғатты қорғауға,өсімдіктер мен құстарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу
Көрнекілігі:күз мезгілі бейнеленген суреттер.
Әдіс-тәсілі:Сөздік,әңгіме
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Меңгерілетін сөздер: алтын күз,күздің сыйы,береке,байлық
Сабақ барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
Балаларды түгендеп,құрал-жабдықтарын алғызып,сабаққа назарын аудару.
IV Мақсат қою
Балалар қазір жылдың қай мезгілі?
-Ендеше бүгін күз мезгілінің белгілерін анықтаймыз.
V Жаңа сабақ
Алтын күз туралы әңгіме жүргізу.Күзді неліктен алтынға теңейтіндігі айтылады.
-Күз мезгілі бізге қандай сый береді?
-Қырманда қандай еңбек жүргізіледі?
Сурет бойынша әңгіме.
Сергіту сәті: Жаңбыр,жаңбыр,жауасың,
Жанымызға дауасың.
Біз ойнайтын ауланың
Тазартасың ауасын.
Жұмбақ шешу: Қақпаны тарс-тарс жабады
&nb... Читать дальше »
|
Пәні:Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Орман дәрігері» ертегісі
Мақсаты: 1.Ормандағы құстар жайлы,олардың пайдасы туралы айту
2.Сана-сезімін,ақыл-ойын ,есте сақтау қабілетін дамыту.
3.Табиғатты қорғауға,өсімдіктер мен құстарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу
Көрнекілігі: Ертегі кездесетін құстардың,ағаштардың,орманның суреті.
Әдіс-тәсілі:Сөздік,әңгіме
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Меңгерілетін сөздер:Бұғана,кемеліне,семіп,құрап,сарнап ,сая,пана,науқас,құр сүлдері,құйқылжыта,ежелгі,кәсіп,айдын көл,келте ,быртық,шіріңкіреген,қауырсын,олақ,т.б.
Сабақ барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
• Балаларды түгендеп,құрал-жабдықтарын алғызып,сабаққа назарын аудару.
• Психологиялық сәт
«Ақ көгершін» әні орындалады.
IV Мақсат қою
Балаларға орман дәрігері ертегісін өтетінімізді ескерту.
V Жаңа сабақ
Құстардың суреті.
-Ненің суретін көріп тұрсыңдар?
-Қандай құстар?
-Тағы қандай құстарды білесіңдер?
Дидактикалық ойын «Орман ағаштары».Ойынның шарты:Салынған суреттегі ағаштарды атай білу. (қарағай,шырша,қайың)
Әңгімені оқып беру.
Сергіту сәті: Кел,балалар,тұрайық
&nb... Читать дальше »
|
Тақырыбы: 7 саны мен цифры
Сабақтың мақсаты: Білімділігі :7 санының құрамы туралы түсінік беру .Сәйкеc
теңдіктерді жазуды оқу,оларды пайдалануды
қалыптастыру.
Дамытушылығы : оқушылардың дүниетанымын ,ойлау
қабілеттерін дамыта отырып ,пәнге деген
қызығушылықтарын арттыру,ой-өрісін жетілдіру,зейінін
&nb... Читать дальше »
|
Пәні:Көркем әдебиет
Тақырыбы: Кел тыңдайық ертегі
Мақсаты: 1.Көптеген қазақ ертегілерінің сан ғасырлық таңғажайып сырлароын түсіндіру.
2.Сана-сезімін,ақыл-ойын ,есте сақтау қабілетін дамыту.
3.Ел қамын ойлайтын ақылдылыққа,шыншылдыққа,батырлыққа тәрбиелеу
Көрнекілігі: Ертегі кейіпкерлерінің суреттері
Әдіс-тәсілі:Сөздік,әңгіме
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Сабақ барысы: I Ұйымдастыру кезеңі
1. Балаларды түгендеп,құрал-жабдықтарын алғызып,сабаққа назарын аудару.
IV Мақсат қою
2.Балалар Ертегілер еліне саяхат жасап,ертегі тыңдаймыз,
V Жаңа сабақ
3.Ойын:Жүрдек пойызбен саяхатқа шығамыз, аялдамаларда ертегі кейіпкерлері қойылған.Сол бойынша қандай ертегі екенін табу.
4. «Адасқан құмырсқа»ертегісін оқып беру.
5.Сұрақтар мен тапсырмалалармен жұмыс
-Ертегілер халық ауыз әдебиетінен мол орын алатынжәне жазу өнері болмаған кезде ауызша шығарылған әңгіменің түрі.Ертегіде халықтың ой-арманы,әдет-ғұрпы,арман мұраты әңгімеленеді.Қазақ ертегілері былай басталады:
Бар екен де,жоқ екен,
Аш екен де,тоқ екен...
... Читать дальше »
|
№2 жалпы орта білім беретін мектептің
мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі
Оразаева Айнұр Қазбөкенқызы
Мінездеме
Айнұр Қазбөкенқызы 1980 жылы 10 қыркүйекте Тұрғызба ауылында дүниеге келген. 1986-1997 жылдары №4 М. Әуезов атындағы жалпы орта білім мектепте білім алған .1997-2000 жылдар арасында Ақтөбе гуманитарлық колледжінде «Мектепке дейінгі білім» мамандығы бойынша бітіріп шыққан. Ұстаздық жолын 2001 жылдан бастап №4 М.Әуезов мектебінде даярлық тобының тәрбиешісі болып бастады. 2002 жылы аудандық &la... Читать дальше »
|
2 младшая группа
Образовательные области:Коммуникация,Познание,Творчество.
Тема:В гостях у сказки (Приключение колобка)
Разделы:Развитие речи. ФЭМП.Аппликации.
Цель:Учить детей вслушиватся в содержание сказки и понимать ее.Помочь запомнить детям последовательность встреч колобка со зверями. Запомнить геометрические фигурки и назвать по цвету(круг,треугольник,квадрат и овал)Развитие мелкой моторики рук. Воспитывать сопереживание.
Биллингвальный компонент:Колобок-бауырсақ,бабушка-әже,дедушка-ата.
Этапы деятельности Действия воспитателя Деятельность детей
Мотивационно-побудительный Приглашает детей в круг
Воспитатель:Ребята а вы любите сказки?
А давайте позовем в гости сказку,повторяйте за мной: Выполняют пружинку
Оганизационно-поисковый Воспитателбь:Жили были дед да баба
На поляне у реки
И хотели очень очень
На сметане колобки
Воспитатель:Баба тесто замесила
Воспитатель:Колобок она слепила
И в печь его поставила
Стал румяный и пригож
И на солнышко похож
Он хотел остыть немножко
Воспитатель:И улегся на окошко
Надоело там лежать&... Читать дальше »
|
|